×
Düzce PostasıBy SERBAY INTERACTIVEGoogle Play'de ÜCRETSİZ
GÖSTER

Kadınlar süslenip bisiklet sürdü

20.09.2021


Düzce’de otomobilsiz kentler için bisiklete dikkat çekmek isteyen kadınlar tarafından başlatılan Süslü Kadınlar Bisiklet Turu etkinliğinin bu yıl beşincisi gerçekleştirildi.

Tüm dünyada 80’i aşkın ülke ve 150’yi aşan şehirde eş zamanlı olarak gerçekleşen etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.

Düzce Kent Konseyi Kadın Meclisi de, Yönetim Kurulu Üyesi Yıldız Gür Güner’in bireysel organizasyonu ile tüm dünyada ve Türkiye'nin her şehrinde eş zamanlı olarak düzenlenen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’na katılım sağlayarak destek verdi.

Anıtpark Meydanı’nda bir araya gelen kadınlar, bisikletlerine “Süslü Kadınlar” ve “Bisiklet En Çok Kadına Yakıştı” yazılı dövizler asarak müzik eşliğinde bir süre eğlendi.

Rengarenk kıyafetler giyen kadınlar, çiçeklerle süsledikleri bisikletleriyle şehir turu attı. Etkinliğe bazı kadınların çocukları ile birlikte katıldıkları görüldü.

Düzce Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Hanife Gür, “Sevgili arkadaşımızı bu güzel organizasyon için tebrik ediyoruz. Kadının olduğu her yer çok güzel” dedi.

(Düzce Postası/Yiğit Batu Maradit)

 

Sizin Yorumunuz?
GÜNÜN ÇOK OKUNANLARI